Tłumaczenie kursów e-learningowych – bądź bliżej wiedzy

Brak komentarzy Share:

Żyjemy w świecie, który pozwala niemal każdej osobie mającej pomysł i chęci do podjęcia działalności w dowolnym miejscu na świecie. To z kolei oznacza, że firma może mieć partnerów biznesowych i klientów bez jakichkolwiek ograniczeń geograficznych. Szansa jednak to jedno, a co z nią się zrobi, drugie. Jeśli nie zadbamy o to, aby odbiorca mógł bez problemu zrozumieć to, co mu się ma do zaoferowania, spowodować to może, że wyjdziemy na nieprofesjonalistów, a w efekcie zrazimy potencjalnych partnerów i klientów. Istnieje wiele powodów, dla których warto nie tylko dbać o jakość materiałów e-learningowych, ale i o ich wysokiej klasy tłumaczenie.

E-learning

Najprościej e-learning można zdefiniować jako nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu. Daje możliwość ukończenia kursu, szkolenia czy studiów bez fizycznej obecności w Sali wykładowej. Ponadto uzupełnia tradycyjny sposób nauczania.

Zmiany

Rozwój technologiczny i Internet zmieniły nasze życie na różnych płaszczyznach i na niewyobrażalną skalę. Dotyczy to również procesu nauczania i uczenia się. Internet stał się jednym z kanałów nauki, który otwiera drzwi dla ludzi z całego świata, aby uzyskać dostęp do edukacji za darmo lub za mniej kosztów. Mało tego, rozkwit IT i Internet otworzyły drzwi do szerokiego dostępu do wiedzy, wysokiej jakości edukacji i szkoleń, które z chęcią zaczęły wykorzystywać także firmy w swoich celach. Ten łatwy dostęp za pomocą systemów informacyjnych i sieci może podnieść umiejętności ludzi przy mniejszych kosztach. Tak naprawdę e-learning jest priorytetem dla firm, które oczekują poprawy umiejętności pracownika i korzyści ekonomicznych, jakie mogą z niego wygenerować. Dlatego nauka online stała się ważnym czynnikiem zarówno dla edukacji, jak i biznesu.

E-learning – realna pomoc dla firm

Dla firm, które chcą wprowadzić nowy program szkoleniowy, zalety e-learningu znacznie przewyższają korzyści z nauki twarzą w twarz lub w sali wykładowej. Zaawansowanie i wydajność są niezwykle ważne dla dzisiejszych firm, a wiele organizacji wybiera taką drogę, aby zaoszczędzić pieniądze, czas i energię.

Opłacalność

Internetowy system szkoleniowy zmniejsza wiele kosztów, które normalnie wiązałyby się ze szkoleniami w sali wykładowej, w tym z podróżami, materiałami do nauki, miejscami i cateringiem.

Internetowe platformy szkoleniowe pozwalają szybko i łatwo aktualizować ważne pakiety tekstowe i harmonogramy nauki, a ponieważ pozostają w Internecie, można zaoszczędzić na kosztach drukowania. Daje to oszczędność czasu i pieniędzy.

Zwiększa wydajność i produktywność

Szkolenia online pozwalają pracownikom szybko przyspieszyć działanie nowych procesów. Dzięki systemom zarządzania szkoleniami pracownicy mogą uczestniczyć w kursach online w dowolnym czasie, w tym w domu lub w czasie przerwy w pracy. Internetowe platformy szkoleniowe pozwalają również pracownikom na przeglądanie kluczowych informacji dokładnie wtedy, gdy ich potrzebują.

Jest wygodny i elastyczny

Jedną z kluczowych zalet tej formy nauki jest to, że pracownicy mają możliwość uczestniczenia w kursach online z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. E-learning daje więc zarówno kierownictwu, jak i pracownikom większą elastyczność w realizacji ważnych szkoleń w określonym czasie.

Pozwala na bieżącą informację zwrotną

Pracownicy mogą uzyskać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym podczas szkolenia online.

Zapewnia łatwy dostęp do informacji

Materiały e-learningowe są przechowywane online, dzięki czemu pracownicy mają dostęp do ważnych zasobów za każdym razem, gdy napotkają pytanie lub trudną sytuację.

Zwiększa retencję

Firmy e-learningowe mają możliwość tworzenia angażujących szkoleń z wykorzystaniem filmów, interaktywnych slajdów, a nawet gier. Te intrygujące kursy prowadzą do lepszych wyników, pomagając pracownikom zachować więcej zdobytych informacji.

Personalizuje doświadczenie szkoleniowe

Nie każdy pracownik uczy się w ten sam sposób. Mimo że materiał kursu jest spójny dla wszystkich użytkowników, e-learning pozwala każdemu indywidualnie kontrolować tempo kursu.

Szukasz wykwalifikowanego tłumacza, który miał już okazję pracować przy przekładaniu materiałów do e-learningu? Zależy ci bardzo na współpracy z prawdziwym profesjonalistą, który dopnie wszystko na ostatni guzik i otrzymasz wysokiej klasy tłumaczenie? Najprościej dotrzeć do dobrych ekspertów poprzez sieć kontaktów renomowanego biura tłumaczeń.

Dlaczego jest niezbędny?

Może pomóc firmom stać się lepszymi i wyróżniać się na tle konkurencji, ponieważ zapewnia pracownikom wyjątkowe możliwości uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności.

Uczenie się i rozwój są kluczowe, ponieważ gdy pracownicy uczą się i rozwijają, stają się bardziej zadowoleni ze swojej pracy i chcą więcej dawać od siebie i przyczyniać się do sukcesu firmy.

Przyspieszenie szkolenia pracowników

Przede wszystkim e-learning może znacznie skrócić czas szkolenia pracowników. Zwykle wymaga 40-60% mniej czasu pracowników niż nauka w tradycyjny sposób. Umożliwia znacznie szybsze udostępnienie wiedzy, ponieważ pracownicy mają dostęp do materiałów e-learningowych w dowolnym czasie i miejscu, ustalając własne tempo i szkolenia, gdy tylko mają wolny czas.

Ponadto nie muszą podróżować na szkolenia ani pozostać po pracy, aby zaangażować się w szkolenia, co dodatkowo oszczędza czas i pozwala im uczyć się i poprawiać znacznie szybciej.

Redukcja kosztów

Szkolenia wewnętrzne są zazwyczaj bardzo kosztowne, głównie ze względu na zapotrzebowanie na profesjonalnego trenera, który go dostarczy i który pomoże pracownikom w podnoszeniu ich wiedzy i umiejętności.

Z drugiej strony, e-learning wymaga tylko oprogramowania szkoleniowego online, które nie tylko jest opłacalne, ale także umożliwia pracownikom szkolenie w domu.

Przekłada się to na znacznie niższe koszty związane z podróżami, miejscami szkoleń, materiałami szkoleniowymi i trenerami, nie mówiąc o tym, że e-learning prawie natychmiast prowadzi do obniżenia kosztów poprzez przyspieszenie szkolenia pracowników.

Maksymalizacja utrzymania wiedzy

Eksperci podkreślają, że e-learning może zwiększyć wskaźnik utrzymania wiedzy o 25-60%, po prostu dlatego, że jest on o wiele bardziej wciągający niż uczenie się w tradycyjnej klasie.

Ze względu na fakt, że zapewnia pracownikom różne rodzaje interaktywnych treści i multimediów, mogą oni zachować znacznie więcej tego, czego się uczą i szybko poprawić swoje umiejętności i wydajność.

Zwiększenie produktywności

Uczenie się w ich wolnym czasie doprowadzi do lepszej wydajności i wyższej wydajności, zwłaszcza, że ​​internetowe oprogramowanie do e-learningu umożliwi im przeglądanie wszelkich potrzebnych informacji, kiedy tylko tego potrzebują.

Według statystyk IBM e-learning może zwiększyć produktywność o 50%.

Lepsza współpraca

Prawie każde oprogramowanie do nauki online zapewnia użyteczne narzędzia komunikacji i współpracy, które są niezbędne do poprawy wiedzy i budowania silnej siły roboczej.

Współpraca w czasie rzeczywistym i informacje zwrotne zapewniane przez e-learning pomagają skutecznie poradzić sobie z mocnymi i słabymi punktami każdego z nas oraz poradzą sobie z lukami w umiejętnościach, aby firma mogła naprawdę pomóc swoim uczniom poprawić ich umiejętności i zdolności, a ostatecznie umożliwić im poprawę i rozwój.

E-learning obowiązkiem?

Możemy śmiało powiedzieć, że e-learning stał się absolutną koniecznością w dzisiejszym świecie. Dlaczego? Zapewnia wyjątkowo bogate doświadczenie edukacyjne. Niemniej najbardziej wartościowym powodem jest to, że znacząco zwiększa przychody i zwrot z inwestycji (ROI).

Ponad 40% firm twierdzi, że e-learning pomógł im podnieść poziom przychodów, a firmy oferujące szkolenia z wykorzystaniem technologii (w tym e-learning) wygenerowały ponad 25% wyższe przychody na pracownika.

Jest to najskuteczniejszy sposób uczenia się i pomaga w tworzeniu wysokiej jakości szkoleń dla pracowników po niższych kosztach, co zwiększa ich siłę roboczą i pozwala cieszyć się prawdziwym ekscytowaniem. W rezultacie są bardziej zaangażowani i zadowoleni ze swojej pracy, a także w znacznym stopniu przyczyniają się do wyższych przychodów i ROI.

Co może ci dać tłumaczenie kursów e-learningowych?

Łatwość komunikacji

Prawdopodobnie najbardziej oczywistą korzyścią z posiadania przetłumaczonego kursu jest fakt, że możesz komunikować się z potencjalnymi klientami. Gdy ci rozumieją, co do nich mówisz, i w ogóle, co masz im do zaoferowania, budujesz pomost umożliwiający sprawną komunikację.

Większy zasięg

Usługi tłumaczeniowe oznaczają, że możesz zajmować się większą liczbą klientów i z większej liczby obszarów na całym świecie. Co więcej, oznacza to, że doświadczasz wzrostu i zyskujesz przewagę nad konkurentami, którzy są ograniczeni do jednego języka. W końcu są miliardy ludzi, którzy mogą chcieć Twojego produktu, a wielu z nich byłoby bardziej prawdopodobne, gdybyś oferował je w językach innych niż tylko ten jeden, od którego wychodziłeś.

Zadowoleni klienci i pracownicy

Umożliwienie klientom posługiwania się językiem, który najbardziej im odpowiada, a także podejmowanie wysiłków w celu ich dostosowania, doprowadzi do bardziej satysfakcjonującego doświadczenia, a także do powtórzenia działalności.

Większa pewność

Usługi tłumaczeniowe pozwalają postawić krok do przodu, zapewniając, że uczyniłeś wszystko, co możliwe, aby treść była jak najwyższej jakości i jasna dla odbiorcy.

Previous Article

Nie dbasz o tłumaczenia, zapomnij o ekspansji na zagraniczne rynki

Next Article

Interreg A-V Polska – Słowacja 2014-2020

You may also like